19 Mayıs etkinliklerle kutlandı

19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
                Muratlı İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ etkinlikleri, Kaymakamlık Tören Alanı’nda başladı.tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Hizmet - Kaymakamlık Tören Alanı’ndaki Atatürk büstüne Muratlı İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün çelengi sunuldu. Saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu.
                Ardından kutlama programı Muratlı Atatürk Stadyumu’nda devam etti. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı gönderenlerin isimleri okundu. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.
                Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Muratlı İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Hiçyılmaz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlayan özgürlük mücadelesine ve tüm yurdu adeta bir alev gibi saran kurtuluş meşalesinin yandığı güne şahitlik ediyoruz. Ulusumuz açısından büyük bir öneme sahip olan 105. yıldönümünü kutladığımız bu anlamlı günde, sizlere en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi. Müdür Hiçyılmaz, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle andı.
                Muratlı Hacı Rafet Anadolu İmam Hatip Lisesi 11/A öğrencilerinden Muhammet Hakan Kerimoğlu, ‘19 Mayıs’ adlı şiirini okudu. Muratlı Hacı Rafet Gümüş Anadolu İmam Hatip Lisesi 12/A öğrencilerinden Ayşe Tüysüz ise, ‘Bugün 19 Mayıs’ adlı şiirini okudu.                Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, Muratlı Hacı Rafet Gümüş Anadolu İmam Hatip Lisesi 12/A öğrencilerinden Ali Süren tarafından seslendirildi. Gençliğin Ata’ya Cevabı ise Muratlı Hacı Rafet Gümüş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Muhammed Enes Yavuz eşliğinde tüm öğrenciler tarafından seslendirildi.
                Spor branşları (jimnastik, kickboks, karate) ve halk oyunları gösterisi yapıldı. 100 metre ve 4x100 metre bayrak yarışı gerçekleştirildi. Liseler arası resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.
                Liseler arası resim yarışması birincisi Ecrin Kartal (Muratlı Anadolu Lisesi), şiir yarışması birincisi Ayşe Tüysüz (Hacı Rafet Gümüş AİHL), kompozisyon yarışması birincisi Şevin Yalçınkaya (Hacı Rafet Gümüş AİHL) oldu. Ödüllerini İlçe Kaymakamı Ahmet Erdoğdu takdim etti.
                Resim yarışması ikincisi Melek Sürül (Muratlı MTAL), şiir yarışması ikincisi Sevil Kazıkbaş (Muratlı Anadolu Lisesi), kompozisyon yarışması ikincisi Muhammet Furkan Otara (Muratlı MTAL) oldu. Ödüllerini Belediye Başkanı Varol Türel takdim etti.
                Resim yarışması üçüncüsü Medine Kalabalık (Hacı Rafet Gümüş AİHL), şiir yarışması üçüncüsü Ecenur Meral (Muratlı MTAL), kompozisyon yarışması üçüncüsü İlayda Dikeroğlu (Muratlı Anadolu Lisesi) oldu. Ödüllerini Muratlı İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Hiçyılmaz takdim etti.
                Son olarak bando takımı eşliğinde tören geçişi yapıldı.


Yayınlanma Tarihi : 19/5/2024 14:16
Okunma Sayısı : 1732

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLIMIZIN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR?


Çevre ve hava kirliliği
Ulaşım ve otopark
Çarpık kentleşme
Alt yapı ve kanalizasyon
Asayiş ve uyuşturucu
Yeşil alan ve parklar
Yol ve kaldırımlar
reklam 1
Günlük Kurlar