15 Temmuz programı böyle geçti

15 Temmuz programı böyle geçti
                Muratlı’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Hükümet Konağı bahçesinde program gerçekleştirildi.


                Muratlı Hizmet - Resim sergisi gezildi. Anı Defteri’ne duygu ve düşünceler not düşüldü. Saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Muratlı Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak tarafından protokol konuşması yapıldı.
tasarım59 reklam paketi
                Kaymakam Demirayak konuşmasında; “Bugün burada 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerini gerçekleştirmek üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu vesileyle 15 Temmuz kahramanlık destanının beşinci yıl dönümünde bu hain darbe girişimini bir kez daha gür bir sesle lanetliyoruz. Ve demokrasimize, milli iradeye sahip çıkma kararlığımızı, inancımızı, bir kez daha ortaya koymuş bulunmaktayız. Cumhurbaşkanlığımızın her yıl icra edilen 15 Temmuz Anma Etkinlikleri kapsamında iki ana teması öne çıkmaktadır. Bunlardan birisi demokrasi diğeri ise milli birlik vurgusudur. Milli birliğimizin muhafaza edilmesi ve ulusal egemenliğimizin milli irade kavramına sahip çıkılması Vatanın ve Milletin bölünmez bütünlüğünü korumak ve Türk Milletinin her bir ferdi olarak bu topraklarda özgürce ve müreffeh bir şekilde yaşamamızın sürdürmenin önkoşullarıdır. Demokrasi, milli iradenin üstünlüğü, ulusal egemenlik bunlar milletimizin önemli mücadeleler, savaşlar sonucunda elde ettiği çok önemli kazanımlardır. Hepimizin malumu olduğu üzere bundan 5 yıl evvel, 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece ülkemiz korkunç bir felaketin, yıkımın ve badirenin eşiğinden dönmüştür. Türk milletinin varlığına, Türk devletinin bekasına kast eden, Türk milletinin birliğine, beraberliğine, Türk milletinin milli ve manevi değerlerine, milli iradeye, demokrasimize saldırı mahiyetinde alçak, menfur ve hain bir darbe girişimi vuku bulmuş, Cenab-ı Allah’a şükürler olsun ki Türk milletinin ve milletin aslı unsurlarının feraseti ve cesareti sayesinde bu hain darbe girişimi bertaraf edilebilmiş ve önlenebilmiştir. Her yıl 15 Temmuz günü gençlerimize, çocuklarımıza, demokrasi bilincini, milli iradeyi, ulus egemenliğini özümsetmek ve hatırlatmak  bizim için en temel ödev, sorumluluğumuz ve yurttaşlık ödevimiz  olmalıdır. Ve her yıl 15 Temmuz Günü Anma Etkinlikleri kapsamında da genç kuşaklarımıza 15 Temmuz günü ortaya konan azim, kararlılık, cesaret ve imanı aşılamak milletimizin en temel hedefi olmalıdır. 15 Temmuz da Türk Milleti’nin varlığına, istikbaline ve inançlarına ağır bir darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum” ifadelerini kaydetti.
                Protokol konuşmalarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka hitabı canlı olarak ekrana yansıtıldı. Video-slayt gösterimi ile devam eden program, saat 00.13'te okunan selaların ardından sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 16/7/2021 00:54
Okunma Sayısı : 1138

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar