1 Haziran Dünya Süt Günü kutlandı

1 Haziran Dünya Süt Günü kutlandı
                Muratlı’da 1 Haziran Dünya Süt Günü dolayısıyla program düzenlendi.tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Hizmet - Yavuz Sultan Selim Anaokulu’nda Muratlı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 1 Haziran Dünya Süt Günü dolayısıyla organize edilen programda, öğrencilere süt dağıtımında bulunuldu.
                1 Haziran Dünya Süt Günü’ne ilişkin bilgilendirme yapan Muratlı İlçe Tarım ve Orman Müdür V. Berkan Ergen ise, şu metni yayımladı:
                “Sütün insan sağlığı için önemini, ekonomiye ve toplumsal yaşama katkılarını hatırlamak ve hatırlatmak, süt üreticilerinin üretilmesi ve tüketilmesinin önemini vurgulamak amacıyla her yıl 1 Haziran tüm dünyada ‘Dünya Süt Günü’ olarak kutlanmaktadır.
                Mucizevi bir gıda olan sütün, başta çocuklarımız olmak üzere her yaştaki insanın sağlıklı beslenmesinde büyük önem taşıdığı artık herkesçe bilinmektedir. Kemik gelişmesinin ve vücut şeklinin oluşmasının temel taşı kalsiyumun ana kaynağı olan süt, içerdiği protein, vitamin ve minarelerle zihinsel gelişimde de önemli rol oynamaktadır.
                Dünyaya ilk geldiğimiz anda karşılaşırız sütle. Onunla doyarız, besleniriz. İlk günden başlayarak ömrümüz boyunca tüketmeye devam ettiğimiz süt, gelecekte daha sağlıklı ve sağlam bir bedene sahip olmanın şartıdır.
                Bizler Tarım ve Orman Camiası olarak, sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşılabilmesi için süt ve diğer tüm gıda ürünlerinin üretiminden tüketimine kadar her aşamasının denetimlerini gerçekleştiriyoruz. Sağlık nesiller için her birimiz sağlıklı gıdaların tüketimini öneriyoruz.
                1 Haziran Dünya Süt Günü’nü kutlarım. Daha sağlıklı bir yaşam için süt içelim.”
Yayınlanma Tarihi : 1/6/2023 17:28
Okunma Sayısı : 1310

Muratlı Nöbetçi Eczane

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR ALBAYRAKTAN MEMNUN MUSUNUZ?


Evet
Hayır
Kısmen
reklam 1
Günlük Kurlar