Üzeyir Hoca özlemle yâd edildi

Üzeyir Hoca özlemle yâd edildi
                Muratlı’nın unutulmaz antrenörü rahmetli Üzeyir Özdemir, Uzunköprü’de özlemle anıldı.                2013 yılının Şubat ayında geçirdiği amansız bir hastalık neticesinde 66 yaşında aramızdan ayrılan emekli öğretmen ve antrenör Üzeyir Özdemir, futbolseverleri derin bir üzüntüye boğmuştu. Muratlı’da çalıştırdığı amatör takımlar ve yetiştirdiği yüzlerce genç futbolcunun yanı sıra; futbolculuğunda birçok amatör kulüpte forma giyen Üzeyir Özdemir, 1967-69 yılları arasında Uzunköprü Gençlerbirliğispor’un kalesini korudu. Öğretmen Okulu mezuniyeti nedeni ile Edirne ve Uzunköprü’den ayrılan Üzeyir hoca, arkadaşları ve sporseverler tarafından unutulmadı.
tasarım59 reklam paketi
                Uzunköprü’de oynanan Uzunköprü Veteranlar ile Muratlıspor 1935 Veteranlar karşılaşması öncesi ‘GÖNLÜMÜZDESİN’ yazılı pankartı açan futbolcular, Üzeyir hocayı yâd ettiler. 1984-85 yıllarında Uzunköprüspor’da profesyonel olarak forma giyen Muratlı 1935 Spor Kulübü Başkanı Eyüp Özdemir ise, “Hocamızı burada anmak bizlere gurur ve mutluluk verdi. Unutmadık, unutturmayacağız” dedi.
                Karşılaşmayı yenilen şanssız goller ile 2-1 kaybeden Muratlıspor 1935 Veteranlar Sorumlusu Günal Aydın; “Hocamızı galip gelerek anmak istedik ama şanssızdık. Dostluk ve centilmenlik kazandı. Bizler sporcu ve centilmeniz” diye konuştu.
Yayınlanma Tarihi : 11/2/2020 00:43
Okunma Sayısı : 1315

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar