Eyüp ÖZDEMİR
NOSTALJİ - 848


KÖŞEMİZİN bu haftaki konuğu Tekirdağ ilinin en deneyimli futbol antrenörlerinden Necdet ÖZCAN.

            1950 Çorlu doğumlu Necdet ÖZCAN, evli ve bir çocuk babasıdır.

            Futbola Çorluspor’da başladı. Profesyonel futbolculuğa 1972-73 sezonunda Lüleburgazspor’da adım attı. İstanbul Süleymaniyespor ve nihayet her futbolcunun rüyası olan, şu an ismi Süper Lig olan Türkiye Profesyonel 1. Lig takımlarından Altay’a transfer oldu. Trakya’da 1. Ligte oynayan nadir futbolculardan biridir. Onun için “Altay’lı Necdet” olarak tanınır. Malatyaspor ve Tekirdağspor formalarını giyen Necdet ÖZCAN, Çorlu’da amatörlüğe dönüş yapıp daha sonra aktif futbolculuğu bırakmıştır.

            Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği “TÜFAD” Tekirdağ Şubesi Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Necdet ÖZCAN, çalıştırdığı amatör takımlardan Çukuryurtspor, Beyazköyspor ve Büyük-

karıştıranspor kulüpleri ile şampiyonluk yaşamıştır.

            Çorlu veteranların teknik sorumlusu ve aynı zamanda Trakya Veteranlar Ligi Tertip Komitesi Üyesi olan Necdet hocamla finaller sırasında yaşanan talihsiz ve acı olayı, Büyükçekmece’nin veteran futbolcusu Ahmet GÜMÜŞ’ün hayatını kaybetmesini konuştuk.

            Necdet hoca: “Çorlu Veteran-Büyükçekmece Veteranları ile karşılaştık. Bizi yenerek elediler. O maçta sahanın en iyisi Ahmet GÜMÜŞ idi. Onu bir türlü durduramadık. Maçtan sonra kendisini özellikle tebrik ettim. Maç dönüşü yolda rahatsızlanıp, maalesef kurtarılamayıp hayatını kaybetmiş. Bütün antrenör ve sporcularımızın başı sağ olsun. Üzüntümüzü tarif edemem” dedi.

            Bu elim olay bir kez daha gösterdi ki, kırk yaş ve üzeri sporcuların forma giydiği veteranlar liginde mücadele eden futbolcuların kolay tespit edilemeyen bazı rahatsızlıkları olabileceği ve bunların ciddi sonuçlar doğurabileceğidir. Bunun önüne geçmek için sporcuların kendi isteği ile tam teşekküllü sağlık merkezlerinde sıkı bir kontrolden geçmesi gerekmektedir.

Yayınlanma Tarihi : 4/10/2018 20:12
Okunma Sayısı : 31284
Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar