Muratlı gençleri zirvede

Muratlı gençleri zirvede
                Tekirdağ Anadolu Lisesi’nin 29. dönem mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Mezuniyete Muratlı gençleri damgasını vurdu.                Muratlı Talatpaşa Ortaokulu mezunlarından Ahmet Söğütlü ve Ebrar Burla Kezik, lise öğrenimine gittikleri Tekirdağ Anadolu Lisesi’nde okul birinci ve ikincisi olmayı başardılar.
tasarım59 reklam paketi
                Mezuniyet töreninde konuşan Tekirdağ Anadolu Lisesi (TAL) Müdürü Mehmet Solak, “Bu gecede heyecanımız, sevincimiz, gururumuz ortak. Bir bitişin hüznünü, yarınların heyecanını tüm coşkusuyla, bir arada yaşadığımız bu anlamlı gecemizde, duygularımızı paylaşıp teşriflerinizden dolayı çok teşekkür ediyoruz. TAL’da mezuniyet geceleri bambaşka güzellikte bir tablodur. Çünkü TAL’ın dünü ve yarını heyecan ve özlemle bir araya gelir. Şu an heyecan içindeki yeni mezunlarımızla eski mezunlarımızı, bu iki gurur tablosunu bir arada görmek bizler için paha biçilmez bir mutluluktur. Geleneksel hale getirdiğimiz, mezuniyetlerinin 25. yılında okulumuzda buluşan eski öğrencilerimizi bu gece de aramızda görmekten mutluluk duyduğumuzu ifade ediyor, bu özel geceyi güzel bir anıya dönüştürdükleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. TAL, tek sözcükten ibaret değildir. TAL diye yazılır, vefa diye okunur, samimiyet diye okunur, öz güven diye okunur. Vefanın, samimiyetin, özgüvenin en güzel örneğini hayata atılmış olan mezunlarımız özveriyle, daima sergilemekte. Onlar okullarına dört elle sarılmakta, bu ikinci yuvalarını gönüllerinin başköşesine oturtmaktalar. 4 Mayıs Cumartesi günü düzenlediğimiz Dün ve Yarın TAL’da etkinliğimizde, çalışma hayatına atılmış mezunlarımız meslek seçimi konusunda karar aşamasında olan yolun başındaki gençlerimizle bilgi, görgü ve deneyimlerini aktardılar, paylaştılar. Kendilerine kucak açan, kendilerini bilgi ve şefkatle donatan ikinci yuvalarına vefalarını tüm samimiyetleri ile gösterdiler. Bu, aidiyet duygusunun en somut ve en güzel bir örneğiydi. O günde ve bu gecede yaşadığımız bu duygusal birliktelik, aynı zamanda Tekirdağ Anadolu Lisesi’nin kurumsal kimliğe sahip oluşunun da bir kanıtıdır. Tekirdağ Anadolu Lisesi kurumsal bir yapıdır. Bu kurumsal kimlik onu köklü, sürekli, tutarlı, ısrarlı, her yerde görünür, fark edilir ve diri kılar. Okulumuzun kurumsal kimliğinin oluşmasında öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin, çalışanlarımızın her birinin özveriyle katkıda bulunduğunu önemle vurgulamak isterim” ifadelerini kaydetti.
                Mezuniyet gecesinde 2018-2019 yılında başarı derecesine girenlere hediye ve plaketleri verildi. Buna göre okul birincisi Ahmet Söğütlü, okul ikincisi Ebrar Burla Kezik, okul üçüncüsü ise Begüm Güler oldu.
                Törende emekli olan öğretmenler Nejdet Ercan, Nigar Ercan, Canan Yerli ve Almas Boran’a da emeklilik plaketleri takdim edildi.
                Programa; Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Fuat Asım Arvas ve İlhan Koçer ile Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Yayınlanma Tarihi : 12/6/2019 13:27
Okunma Sayısı : 2546