İlk itiraz Muratlı 1935'den

İlk itiraz Muratlı 1935
                Muratlı Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantısının ikinci oturumunda açıklanan ilçedeki spor kulüplerine verilecek düşük yardım miktarları tepkilere yol açtı. İlk itiraz Muratlı 1935 Spor Kulübü’nden geldi.                Geçen yıl kulüplerine 11 bin TL verildiğini anımsatan Muratlı 1935 Spor Kulübü Yönetimi adına Başkan Eyüp Özdemir, nakdi yardımın yeniden değerlendirilmesi hakkında belediyeye resmi başvuruda bulundu.
tasarım59 reklam paketi
                Muratlı 1935 Spor Kulübü Başkanı Eyüp Özdemir’in dilekçesinde; “2020 yılı için kulübümüze nakdi yardım talebimize istinaden meclisimiz 5 bin TL uygun görmüştür. Kulübümüzün yaptığı faaliyetlerde alt yapılarda liglere katıldığı, kategorilerin çokluğuyla oyuncu sayısının arttığı, geçen seneki nakdi yardım ile bu seneki nakdi yardım arasında % 60 dolayında eksi bir uçurum olduğu, bu sebepten dolayı mağduriyetimizin doğduğu ve sayın meclisimizin almış olduğu kararı bir kez daha gözden geçirerek; oyuncu sayımızın artışı ve ülkedeki enflasyona endekslenerek yeniden görüşülüp karara bağlanmasını arz ederim” cümlelerine yer verdi.
                Dilekçe bizzat Belediye Başkanı Nebi Tepe’ye verildi. Muratlı 1935 Spor 2. Başkanı Günal Aydın, Belediye Başkanı Nebi Tepe'ye hitaben; “Biz yönetici arkadaşlar olarak cebimizden para harcayarak Muratlı gençlerine spor yaptırıyoruz. Çünkü Belediyespor’da oynamaları imkânsız. Mademki Muratlı Belediyesporlu yönetici arkadaşlar yöneticilik yapacaklar bizim gibi; ceplerinden para versinler. Sözün gelişi 300 bin TL ise bir sezon masrafı, meclisten 55 bin TL verildiyse; üstünü de yönetici arkadaşlar ceplerinden tamamlasınlar. Görelim o zaman yöneticiliklerini” diyerek sert çıktı.
                Belediye Başkanı Nebi Tepe ise, “Haklısınız, ben yıllarca başkanlık yaptım, para toplamak hakikaten zor. Sizi kutluyorum, Muratlı gençlerine spor yaptırıyorsunuz. Yeni sezonda ilk maçınızda da galip gelmişsiniz. Size başarılar diliyorum” dedi.
                Son olarak yeniden söz alan Muratlı 1935 Spor 2. Başkanı Günal Aydın, şunları kaydetti: “Geçen yıl mecliste paranın yanlış dağıtıldığını dile getiren ve Başkan’a karşı çıkarak ret oyu veren meclis üyemiz, şimdi Belediyespor Başkanı olup belediyeden yüksek nakdi yardımlar alınca Muratlı gençliğini görmezden mi gelir oldu?” diye sordu.
                Öte yandan, nakdi yardımın önceki yıllara nazaran çok azaldığını dile getiren Aşağısevindiklispor Yönetimi’nin de meclis kararına itiraz edeceği öne sürüldü.
Yayınlanma Tarihi : 6/2/2020 13:52
Okunma Sayısı : 1695

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar