Meclis, 2017, Muratlı Belediyesi

web tasarla

Meclis Toplantısı, Muratlı Belediyesi, 2017, Ocak, Ayı, Olağan, Gündem, Ek, Ana, Soru önergesi, Ali Rıza Kuş, AK Parti, Üye

Muratlı Hizmet Gazetesi | Haftalık Bağımsız Siyasi Yerel Gazete | 0 282 361 29 94
muratl haberleri

Ana Sayfa     |     Gündem     |      Politika      |      Spor      |      Sanat      |      Emlak      |      Künye      |      İletişim


Yeni yılın ilk meclisi

            Muratlı Belediye Meclisi, 2017 yılının ilk meclis toplantısını yaptı.            Toplantı, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ana gündem maddeleri okundu. Ek gündem maddeleri de okunarak gündeme alınıp alınmaması oylandı. MHP’li Ali Rıza Kuş ve AK Partili Meclis üyeleri tarafından bazı soru önergeleri verildi.
            5393 sayılı Belediye Kanunu’nun ilgili maddesi gereği denetim komisyonu oybirliği ile İsa Kunt, Varol Türel, Remzi Subaşı, Necmettin Akça ve Ahmet Bilir’den oluştu.
            Muhtarların Kıbrıs’a eğitim semineri için gitmeleri talebi Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nden görüş alınması için sonraki oturuma bırakıldı.
            Belediyeye ait 10 bin m2’nin altındaki tarla ve arsaların satılmasıyla ilgili olarak, Plan ve Bütçe Komisyonu çalışmalarının sürdüğünü rapor etti.
            Mirsad Kenan’ın talep dilekçesi okundu. Mirsad Kenan dilekçesinde; Muradiye Mahallesi’nde tapunun pafta 30L-4B, ada 458, parsel 30 sırasında kayıtlı parselin bitişiğinde bulunan Muratlı Belediyesi’ne ait 36 nolu (41,77 m2) arsanın bahse konu parselle tevhid edilmek üzere satışının yapılmasını istedi. Konuya ilişkin komisyon raporu da okundu. Dilekçede talep edilen yerin satışı için encümene yetki verilmesine oybirliği ile karar verildi.
            Hanoğlu Mahalle Muhtarlığı’ndan yazılan dilekçede; Hanoğlu Mahallesi’nde tapunun parsel 528 sırasında kayıtlı bulunan Hanoğlu Köyü tüzel kişiliğinde iken, Tekirdağ ilinin büyükşehir olmasıyla Muratlı Belediye Başkanlığı kayıtlarına geçtiği, taşınmazda bulunan muhtarlık binası ve köy kahvesinin 526 nolu komşu parsele tecavüzlü olduğu yapılan ölçümler neticesinde belirlendiğinden, m2’leri değişmemek kaydıyla tevhid ve ifraz işlemlerinin yapılarak tecavüzlü durumun kaldırılması hususu talep edildi. Konuya ilişkin komisyon raporunda ise; her iki parsel açısından mağduriyete sebep verilmemesi için m2’leri değişmemek kaydıyla ifraz ve tevhid işlemlerinin yapılmasına ve dilekçenin kabulüne karar verildi.            Naci Ökten’in talep dilekçesi okundu. Naci Ökten dilekçesinde; Muradiye Mahallesi’nde tapunun pafta 30L-4C ada 412 parsel 12-13 sırasında kayıtlı bulunan taşınmazları için yürürlükteki imar planında ayrık nizam 3 katlı konut alanından inşaat hakları korunarak düğün salonu yapmak için ticaret alanına çevrilmesi hususunu talep etti. Talebe ilişkin komisyon kararı okundu. Komisyon kararında; ilgili taşınmazların bulunduğu bölgenin konut alanında kalması ve talep edilen tadilatın bahse konu olan parsellere özel olması sebebiyle dilekçenin reddine karar verdi.
            Ertuğrul Yıldız’ın talep dilekçesi okundu. Ertuğrul Yıldız dilekçesinde; Muradiye Mahallesi’nde tapunun pafta 4, ada 230, parsel 74 sırasında kayıtlı bulunan taşınmazı için yürürlükteki imar planında ayrık nizam 4 katlı konut alanından 1 katlı evinin çatı arasını da kullanabilecek şekilde çatısını yapmak ve yapısını imar planına göre blok kitle olarak plana işlettirmek hususunu talep etti. Konuya ilişkin komisyon raporunda ise; ilgili bölgenin ayrık nizam 4 katlı konut alanında bulunması sebebiyle bu bölgede kat yükseklikleri ve kitle düzeni kapsamında farklı bir yapılaşmanın eşitlik ilkelerine aykırı düşeceği göz önüne alınarak dilekçenin reddine karar verildi.
            Meclis üyelerine her katıldıkları oturum başı verilen ücretin belirlenmesi hususu Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
            2017 yılında yoksullara yapılacak nakdi yardım hususu Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.
            Zabıta personeline fazla çalışma ücretlerinin belirlenmesi hususu Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
            Belediye Başkan Yardımcısı’nın ödeneği de Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.
            Ardından ek gündem maddelerine geçildi. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün 29.12.2016 tarihli yazısı okundu. Artan terör olayları neticesinde bomba yüklü araçla saldırıların çoğalmasından ötürü Muratlı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yola bakan ön cephesine beton bloklar yapılması talep edildi. Blokların toplam masrafının 6 bin TL civarında olduğu öğrenildi. Bu husus da Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.            Halk Eğitimspor’un dilekçesi okundu. Kulüp Yönetimi, faaliyetlerinde daha başarılı olmak ve Muratlı’ya daha iyi hizmet verebilmek için 20 bin TL nakdi yardım talep etti. Kulübün başka hiçbir gelirinin olmadığı da vurgulandı. Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.
            Murat Engin’in dilekçesi okundu. İmar Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.
            Muratlı Belediyespor’un dilekçesi okundu. Maddi zorluklar yaşadıklarını aktaran kulüp yönetimi nakdi yardım talep etti. Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.
            Aşağısevindiklispor’un dilekçesi okundu. Diğer kulüplerle aynı gerekçeleri dile getiren Aşağısevindikli Yönetimi de 40 bin TL nakdi yardım istedi. Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.
            Muratlı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü belediye ücret tarifesi harçların yetersiz kalması nedeniyle artırılması konusu Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
            Konut dışı kentsel çalışma alanı hususu da Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.
            Meclis, 6 Ocak 2017 Cuma günü saat 16.00’da devam edecek.

Okunma :1328
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Muratlı Hizmet Gazetesi 2014© Kaynak gösterilerek dahi kısmen veya tamamen kullanılamaz.

info@muratlihizmetgazetesi.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Birliği Derneği Üyesidir.

Tasarım Sohbet Son Dakika Tekirdağ Muratlı Haberleri