Vaka sayısını açıkladı

Vaka sayısını açıkladı
                Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından Tekirdağ’ın 7 günlük koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı açıklandı.                Muratlı Hizmet - Geçen hafta yapılan Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca haftalar sonra ilk kez kameralar karşısına geçen ve birbirinden önemli açıklamalarda bulunan Bakan Koca, bundan sonra illerin 7 günlük vaka ortalamalarının da anlık olarak paylaşılacağını söyledi.
tasarım59 reklam paketi
                Yaşadıkları yerlerdeki koronavirüs vaka sayısını merak edenler, açıklanan 7 günlük ortalama vaka sayısı ile bilgilendirilecek.
                Açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; “Son basın toplantımızda illerimizdeki  vaka sayısını paylaşacağımızı belirtmiştim. Bundan sonra her hafta başında 7 günün vaka sayısını ilan edeceğiz. Yerinde karar dönemindeyiz” diye konuştu.
                Sağlık Bakanı Bakan Koca, il il vaka sayılarını da açıkladı. Yayınlanan tabloya göre son bir haftada her 100 bin kişide kaç kişinin koronavirüs hastalığına yakalandığı açıklandı.
                Buna göre; Tekirdağ’da 7 günlük koronavirüs (Kovid-19) vaka oranı her 100 bin kişide 55,37 olarak gösterildi.
                Yerinde karar dönemi ile illerin 7 günlük (haftalık) koronavirüs vaka ortalaması yayımlanacak.
                Sağlık Bakanlığı, Kovid ile ilgili “https://covid19.saglik.gov.tr/” adresli bilgilendirme sayfasından verilerini paylaşacak.
Yayınlanma Tarihi : 16/2/2021 12:43
Okunma Sayısı : 4245

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar