Muratlı, Tekirdağ, Eyüp Özdemir, Nostalji, Köşe, Misafir

web tasarla

Tekirdağ, Muratlı, Eyüp Özdemir, Antrenör, Köşe Yazarı, Misafir, Köşe Yazısı, Hizmet Gazetesi

Muratlı Hizmet Gazetesi | Haftalık Bağımsız Siyasi Yerel Gazete | 0 282 361 29 94
muratl haberleri

Ana Sayfa     |     Gündem     |      Politika      |      Spor      |      Sanat      |      Emlak      |      Künye      |      İletişim
 NOSTALJİ


KÖŞEMİZİN bu haftaki konuğu Tekirdağ ilinin en deneyimli futbol antrenörlerinden Necdet ÖZCAN.

            1950 Çorlu doğumlu Necdet ÖZCAN, evli ve bir çocuk babasıdır.

            Futbola Çorluspor’da başladı. Profesyonel futbolculuğa 1972-73 sezonunda Lüleburgazspor’da adım attı. İstanbul Süleymaniyespor ve nihayet her futbolcunun rüyası olan, şu an ismi Süper Lig olan Türkiye Profesyonel 1. Lig takımlarından Altay’a transfer oldu. Trakya’da 1. Ligte oynayan nadir futbolculardan biridir. Onun için “Altay’lı Necdet” olarak tanınır. Malatyaspor ve Tekirdağspor formalarını giyen Necdet ÖZCAN, Çorlu’da amatörlüğe dönüş yapıp daha sonra aktif futbolculuğu bırakmıştır.

            Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği “TÜFAD” Tekirdağ Şubesi Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Necdet ÖZCAN, çalıştırdığı amatör takımlardan Çukuryurtspor, Beyazköyspor ve Büyük-

karıştıranspor kulüpleri ile şampiyonluk yaşamıştır.

            Çorlu veteranların teknik sorumlusu ve aynı zamanda Trakya Veteranlar Ligi Tertip Komitesi Üyesi olan Necdet hocamla finaller sırasında yaşanan talihsiz ve acı olayı, Büyükçekmece’nin veteran futbolcusu Ahmet GÜMÜŞ’ün hayatını kaybetmesini konuştuk.

            Necdet hoca: “Çorlu Veteran-Büyükçekmece Veteranları ile karşılaştık. Bizi yenerek elediler. O maçta sahanın en iyisi Ahmet GÜMÜŞ idi. Onu bir türlü durduramadık. Maçtan sonra kendisini özellikle tebrik ettim. Maç dönüşü yolda rahatsızlanıp, maalesef kurtarılamayıp hayatını kaybetmiş. Bütün antrenör ve sporcularımızın başı sağ olsun. Üzüntümüzü tarif edemem” dedi.

            Bu elim olay bir kez daha gösterdi ki, kırk yaş ve üzeri sporcuların forma giydiği veteranlar liginde mücadele eden futbolcuların kolay tespit edilemeyen bazı rahatsızlıkları olabileceği ve bunların ciddi sonuçlar doğurabileceğidir. Bunun önüne geçmek için sporcuların kendi isteği ile tam teşekküllü sağlık merkezlerinde sıkı bir kontrolden geçmesi gerekmektedir.

Okunma :7933
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Muratlı Hizmet Gazetesi 2014© Kaynak gösterilerek dahi kısmen veya tamamen kullanılamaz.

info@muratlihizmetgazetesi.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Birliği Derneği Üyesidir.

Tasarım Sohbet Son Dakika Tekirdağ Muratlı Haberleri