Ocak Ayı, Meclis, Muratlı, Belediye

web tasarla

Tekirdağ, Muratlı, Belediye, Toplantı, Aylık, Meclis, Olağan, Ocak, İkinci Oturum, Tamam, Bitti, Ücret, Fiyat, Oy

Muratlı Hizmet Gazetesi | Haftalık Bağımsız Siyasi Yerel Gazete | 0 282 361 29 94
muratl haberleri

Ana Sayfa     |     Gündem     |      Politika      |      Spor      |      Sanat      |      Emlak      |      Künye      |      İletişim


Meclis ikinci oturumla bitti

            Muratlı Belediye Meclisi’nin Ocak ayı olağan toplantısının ikinci oturumu da tamamlandı.            Denetleme Komisyonu seçiminin gizli oy ile olması gerektiğinden gizli oylama yapıldı. 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 32. maddesi gereği Denetim Komisyonu oylama sonucu ve oybirliğiyle İsa Kunt, Varol Türel, Remzi Subaşı, Necmettin Akça ve Ahmet Bilir’den oluştu.
            Belediyeye ait bazı birimlerde hizmet ücretlerinde fiyat değişiklikleri yapıldı. Oy birliği ile kabul edildi.            Spor kulüplerinin maddi yardım talepleri hakkında Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporu okundu. Buna göre Muratlı Belediyespor’a 40 bin TL, Aşağısevindiklispor’a 18 bin TL, Halk Eğitimspor’a ise 5 bin TL verilmesi öngörüldü. Komisyonun kararına meclis üyelerinden Av. Semih Keskin itiraz ederek; “Bu para dağılımı neye göre yapılıyor? Kriterleri nedir belirtilmesini istiyorum. Keyfi olarak ona bu kadar, ötekine şu kadar verilmemesi gerekir. Üç kulübümüz de Muratlı’nın kulübüdür. Parayı verdiğimiz de halkın kulübüyse bu parayı eşit olarak dağıtmalıyız” dedi. Komisyon kararı oy çokluğu ile kabul edildi.            2017 yılında yoksullara verilecek nakdi yardım konusunda komisyon kararı okundu. Buna göre yoksullara aylık kişi başı 160 TL, reşit değilse ise 90 TL verilmesine oybirliği ile karar verildi.
            5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 32. Maddesi gereği üyelerin meclise katıldıkları toplantı başı brüt ücret 87 TL almaları oybirliği ile kararlaştırıldı.
            Zabıta personeli fazla mesai çalışma ücreti olarak 450 TL belirlendi. Karar oy birliği ile kabul edildi.            Belediye Başkan Yardımcısı’nın maaşı ise oy birliği ile 4 bin 800 TL oldu.
            Muratlı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün 29.12.2016 tarihli yazısı okundu. Artan terör olayları neticesinde bomba yüklü araçla saldırıların çoğalmasından ötürü Muratlı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yola bakan ön cephesine beton bloklar yapılması talep edildi. Blokların toplam masrafının 6 bin TL civarında olduğu öğrenildi. Bu hususta komisyon olumlu karar verirken, meclis komisyon kararını reddetti. Emniyete 6, jandarmaya da 4 blok olmak üzere toplam 10 blok yapılmasına karar verildi. Beton blokların yapılması için 12 bin TL ödenek çıkarıldı.            Belediye Meclisi’nin tatil ayı olarak Ağustos ayı belirlendi.
            Meclis, 3 Şubat 2017 Cuma günü saat 15.00’de devam etmek üzere sona erdi.

Okunma :1214
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Muratlı Hizmet Gazetesi 2014© Kaynak gösterilerek dahi kısmen veya tamamen kullanılamaz.

info@muratlihizmetgazetesi.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Birliği Derneği Üyesidir.

Tasarım Sohbet Son Dakika Tekirdağ Muratlı Haberleri