Biraz duyarlılık

Biraz duyarlılık
                Muratlı’da sokaklara atılan kullanılmış maskeler sağlığı tehdit ediyor. Çöpe atılmayan kullanılmış maskeler, sokak hayvanlarına da oyuncak haline gelirken, koronavirüs bulaş riskini de artırıyor.                Doğru şekilde çöpe atılmalı
                Maske takmayanlar ile maskesini çene altına veya dirseğine takanlar kadar, kullanılmış maskesini sokağa veya yerlere atanların da büyük bulaş riskini artırdığına dikkat çekilirken, Muratlı sakinleri doğru şekilde çöpe atılmayan maske ve eldivenlerden yakındı.
tasarım59 reklam paketi
                Hizmet Medya WhatsApp İhbar Hattı’na son günlerde sıklıkla gönderilen görüntülerde; işlek cadde ve sokaklarda sorumsuzca yere atılan kullanılmış maskeler yer aldı.
                Çıkartılan maskelerin çevreye atılmamasını isteyen uzmanlar, maskenin tekrar kullanılmasının gerektiği hallerde ise naylon poşet veya kağıt zarf içerisinde muhafaza edilmesini tavsiye etti.
                Hayvanlar için de ölümcül olabiliyor
                Yerlere atılan kullanılmış maskelerin sokak hayvanları için de tehlikeli bir oyuncağa dönüştüğüne dikkat çeken Muratlı Belediyesi Veteriner Hekimi Melis Destan ise, bunun hem bulaş riskini artırdığını, hem de yutmalar neticesinde hayvanların mide ve bağırsaklarında tıkanmalara yol açarak; ölümcül olabileceğine vurgu yaptı.
                Öte yandan, kirlenmiş maskelerin tıbbi atık olarak düşülmesi gerektiği de belirtildi.
Yayınlanma Tarihi : 22/2/2021 13:06
Okunma Sayısı : 713

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar