Devletin Gülen Yüzü
                Milletin Valisi
                Evet, bir Vali düşünün; devletin yumuşak yüzünü milletinden eksik etmeyen, milleti için tüm kurum müdürleri ile kenetlenmiş, ülkenin pandemi ile boğuştuğu zor günlerden geçtiği bu günlerde dişini tırnağına katıp, canla başla şehri, milleti ve insanlık adına üst üste mesai harcayıp, milletinin yanında olan bir Vali… Evet efendim, Tekirdağ Valimiz Sayın Aziz YILDIRIM’dan bahsediyorum. Her alanda krizi en iyi şekilde yönetip, şehrini ve şehrinin insanlarına hizmet edip, alnının akıyla olayları yöneten Valimden… Her zaman derim ya; devletin yumuşak yüzü milletine dönük, devletin sıcak eli milletinin elinde… diye. Peki kimdir Sayın Valimiz Aziz Yıldırım?
                Aslen Trabzon ili Şalpazarı ilçesinden olan Vali Aziz YILDIRIM, Düzce nüfusuna kayıtlı olmakla birlikte 1963 yılında Eskişehir-Sivrihisar'da dünyaya gelmiştir.
                1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 1986 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Master Programı’na katılmış ve 1988 yılında Kamu Yönetimi Uzmanı olarak mezun olmuştur. İngilizce bilen Vali YILDIRIM, evli ve iki çocuk babasıdır.
                Kaymakamlık mesleğine Afyon Kaymakam Adayı olarak başlayan Vali Aziz YILDIRIM, daha sonra sırasıyla;
• Adana-Saimbeyli Kaymakamlığı,
• Yozgat-Saraykent Kaymakamlığı,
• Elazığ- Kovancılar Kaymakamlığı,
• Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğü,
• Aksaray Vali Yardımcılığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı,
• İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı,
• Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü,
• Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü,
• İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerini yürüttükten sonra Afyonkarahisar ve Muş Valiliği görevlerinde bulunmuştur.
• Muş Valisi olarak görev yapmaktayken 26 Ekim 2018 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tekirdağ Valiliği görevine atanan Vali Aziz YILDIRIM, 5 Kasım 2018 tarihinde Tekirdağ Valiliği görevine başlamıştır.
tasarım59 reklam paketi
                İyi ki de başlamıştır, ne güzel oldu…
                İşte Sayın Valimizi size tanıttım. Devlet terbiyesini, nezaketini, güler yüzünü anbean her defasında hissettiren, çocukların Vali Dedesi, gençlerin Vali Amcası, Tekirdağ’ın gönlüne taht kurmuş Valisi Sayın Aziz YILDIRIM… Hafta içi çocuklarımla kendisini ziyaret ettim. TGRT EU’da yayımlanacak olan, bir süre pandemi dolayısıyla ara verdiğim BAKIŞ AÇISI programı ile ilgili bilgiler verdim. Tekirdağ ve ilçelerde olan çalışmalarımdan bahsettim çocuklarla; Dede, Amca, Abi şefkati ile olan sohbeti, soru-cevap bölümü beni çok mutlu ve onure etti. Hafta içi kızıma arkadaşları Valimizi ziyaret etmişsin, gördüm fotonu dediklerinde; Pamuk Dedem bana hediye verdi diye cevap vermiş kızım. Geldi bana anlattı. Demem o ki; çocuklar samimiyeti sezer, hisseder. İyi ki varsınız! İyi ki bizim Valimizsiniz! Şehrin asayişini, refahını en yüksekte tutup, yaşanılabilir bir şehir olmasında büyük rol oynuyorsunuz canla başla…
                Teşekkür ediyorum milyon kere…
                Vali ve Kaymakamlarımız, salgınla mücadeleden terörle mücadeleye kadar çok zorlu bir mücadeleyi başarıyla yürütüyor. Aynı zamanda illerimizde kamu düzenini sağlayarak huzur ve refahın sürdürülmesine katkıları büyük.
                Tekirdağ’a olan hizmetleriniz, devlet adamlığınız, tavrınız, gülen yüzünüz ve kucaklayan samimiyetiniz ile unutulmayacaklar arasında her daim olacaksınız.
                Allah herkese, her şehre sizin gibi Valiler nasip etsin diyorum…
                Başka bir yazımda, bir başka konuda görüşmek dileğiyle;
                Hayırlı cumalar dilerim, duâ ile…
                Hoşça kalın…

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar