Bilirkişi raporunda öne çıkanlar

Bilirkişi raporunda öne çıkanlar
                Muratlı'nın Balabanlı Mahallesi ile Çorlu'nun Sarılar Mahallesi arasında yaşanan 25 kişinin öldüğü, 328 kişinin yaralandığı feci tren kazasına ilişkin bilirkişi raporu tamamlandı.                Muratlı Hizmet - Yapılan incelemeler sonucunda raporda yazılan öneriler şöyle sıralandı:
tasarım59 reklam paketi
                - Hat boyunca tüm menfezlerin ve köprülerin işlevleri, yapılacak bölgesel hidrolojik etütler ile birlikte güncel hale getirilmesi ve ihtiyaca göre gerektiğinde yenilenmesi gerekmektedir. Ayrıca, bu tip sanat yapılarına ait detaylı bakım ve kontrol prosedürlerinin geliştirilmesi ve sahada görev yapacak mühendis ve/veya teknisyenlere yönelik eğitim programlarının başlatılması gerekmektedir.
                - Balastlı hatlarda, balast tabakalarının altında mutlaka koruma katmanı yer almalıdır.
                - Demiryolu hat üst yapı genişliği çağdaş standartlara yükseltilmeli ve hat boyunca, hattın her iki tarafında demiryolu personelinin güvenli yürüyüş yapmalarına olanak sağlayacak platform tesis edilmelidir.
                - Altyapı dolgularında mevcut yabani bitkisel oluşumlar mekanik ve/veya kimyasal yöntemler ile acil olarak temizlenmelidir.
                - Su yollarının, menfez membalarına ve oradan da mansaplarından itibaren kanallar ile derelere götürülmesi gerekmektedir.
                - Bölgede yapılan incelemelere istinaden, kaza mahallinden, sırasıyla, 100 m ve 200 m doğu yönünde yer alan büz ve menfezin yapısal ve hidrolik eksikliklerinin ivedilikle giderilmesi gerekmektedir. Diğer menfezlerin durumları bilinmemekle birlikte tüm menfezlerin ve menfez yaklaşım dolgularının değerlendirilmesi gerekmektedir.
                - Bir demiryolu hattı boyunca yer alan tüm menfezlerin ihtiyaç duydukları kapasitelerin doğru tespit edilmesi için demiryolu yapım ihalelerine “hidrolojik” analiz şartı eklenmelidir.
                - Menfezi besleyen havzalarda yer alan tarım alanlarının ve sürüm şekillerinin protokoller çerçevesinde kodlanması ve menfezleri besleyen havzaların, hidrolojik ve tarım politikaları bağlamında belirlenecek periyodlar halinde hidrolojik olarak düzenli halde değerlendirilmelidir.
                - Devletin Meteoroloji, Tarım, Şehircilik, Ulaştırma  birimlerinin eşgüdüm halinde çalışmaları gerekmektedir.
Yayınlanma Tarihi : 19/2/2021 17:57
Okunma Sayısı : 4742

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar