Akademik Kurul Toplantısı yapıldı

Akademik Kurul Toplantısı yapıldı
                Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Muratlı Meslek Yüksekokulu (MYO) 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Akademik Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Mümin ŞAHİN başkanlığında gerçekleşti.                Muratlı Hizmet - Online olarak gerçekleşen Akademik Kurul Toplantısı’na Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent EKER ve Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI ile yeni Muratlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Bahar SÖZÜBEK ile akademik personel de katıldı.
                Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Bahar SÖZÜBEK açılış konuşması yaparak; yüksekokulun genel durumu ile ilgili bilgi verdi. Müdür Dr. Öğr. Üyesi Bahar SÖZÜBEK aynı zamanda yüksekokulda bugüne kadar yapılan çalışmalardan ve planlanan faaliyetlerden de bahsetti.
tasarım59 reklam paketi
                NKÜ Rektörü Prof.Dr. Mümin ŞAHİN ise, “Gönül isterdi ki yüz yüze bu toplantıyı yapalım ama biliyorsunuz ki 23 Mart 2019 tarihinden beri uzaktan eğitimle derslerimizi yürütüyoruz ve toplantılarımızı online yapıyoruz. Güzel bir tarafı aynı anda ve nerede olursak olalım aynı noktada buluşabiliyoruz. Kıymetli hocalarım Muratlı Meslek Yüksekokulu Üniversitemizin en eski birimlerinden bir tanesi. Bugüne kadar yaptığı faaliyetler ve çalışmalarından dolayı tüm yöneticilerimize, arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz ve saygıyla anıyoruz. Yüksekokullarımızda ve diğer birimlerde uzun yıllar çalışan arkadaşlarımızı görevlendirmeye dikkat ediyoruz. Çünkü o birimle alakalı her türlü bilgiye vakıf insanların bulunması her açıdan bizim için çok önemli. Yönetim olarak görevimizde iki yılımızı doldurduk. Geldiğimiz günden beri bilimi ve liyakati hep savunduk. Üniversiteler bilimin konuşulduğu yerlerdir. Farklı görüş ve düşüncelerin sentezlenerek güzel bir mozaiğin çıktığı yerlerdir. Dolayısıyla ortak paydada yani Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin daha iyi yerlere gelmesi amacında birleşmektir. Bana göre bir üniversitenin kalkınmasında üç bileşen var;  doğal güzellikler, kültürel zenginlikler ve yerel dinamikler. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi bu üç özelliği de barındırmaktadır” sözcüklerine yer verdi.
                Kalite ve akreditasyon konusuna da değinen Rektör Prof.Dr. Mümin ŞAHİN, üniversitelerin ihtisaslaşmasına yönelik çalışmalardan da bahsetti.
                Toplantı, Rektör ŞAHİN’in akademik personelin görüş ve önerilerini alması ile sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 7/1/2021 13:23
Okunma Sayısı : 2406Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar